Maandelijks archief: december 2022

Dat was kerstmis

Kerstmis is weer achter de rug, sprak ze met een zucht van opluchting, en ik ben niet de enige: “is de kust veilig?”
9CAF38A3-D051-4539-835D-4B7B8016116E
Zoals altijd zie ik een week voor kerst (als het niet meer is) vreselijk op tegen alles wat gekocht of gedaan moet worden, zeker nu voor de tweede keer op rij manlief niet mee kan helpen; stress of alles op tijd klaar is, of ik niks ben vergeten, en als er maar niks mislukt wat ik tevoren klaarmaak, zoals het desert of de stoofpeertjes. Wat kan daar nou mis mee gaan? Niks, behalve dat de rode Port zo goed als op was -net genoeg voor ons vieren op eerste kerstdag toen de broer van mijn lief bij ons kwam- en ik op tweede kerstdag toch nog naar de winkel moest gaan om een fles te kopen voor de grotere lading peertjes om ze in te koken. Ik heb ze deze kerst in de CPE (crockpot express) met hoge druk in een half uur klaargemaakt, volgende keer mogen ze iets korter opstaan, twintig minuten denk ik. Maar ze waren zalig 😋
Wat ik wel heerlijk vind aan kerstmis, is ons hele gezin met aanhang te zien, lekker knuffelen en ze zien genieten van mekaars gezelschap.

Tim en Yvonne hadden een lief kerstelfje meegenomen, zo schattig, en ze was onder de indruk van onze kleurrijke ballencollectie.
628832DD-D1EC-46C3-A795-BB7CCA4E36FB
Ook hadden ze een tas vol spelletjes mee om met z’n allen te spelen (dit spel hebben we zelf ook in huis en speelden we een dag eerder ook al samen met Cor, die het niet kende en gelijk won)). Ik zat het eerste spel uit met Sophietje in mijn armen, en was blij met de relatieve rust aan mijn hoofd, we zaten samen even met de ogen dicht.
C0E0175C-1239-42DE-8C47-C3C6161470A2
Sophie was later na haar zoveelste flesje in slaap gevallen in Suzanne’s armen tijdens een bordspel, hier is ze net weer wakker en bleef zo een tijd om zich heen kijken. Wat een schatjes hè. 
131014CA-2BE5-46EC-A89B-AA1C051E308E
Op derde kerstdag hoefden we niet na te denken wat we zouden eten, we moesten de kliekjes opmaken, wat een straf.
69396A5E-2FE9-445E-B43B-6DCCEBD1FB41
Bij het ontbijt was het even zoeken naar de amandelspijs, het brood was heerlijk.
D11339AE-4003-41B7-AECB-8BBD85260546
Gelukkig zijn de katten gewend aan Evelien die daags voor kerst hier was en gisteren pas weer terug naar Amsterdam ging. Gezellig hoor 🥰 samen naar “De slimste mens” kijken en breien met hindernissen.
6C5B98CC-5E06-4F64-AADE-03099A757BAC
Gistermiddag ging ik met Jon naar de dierenarts, hij had een wondje boven de knieholte van zijn achterpoot en dit likte hij steeds tot bloedens toe, zag Evelien op kerstavond. De dierenarts scheerde de kale plek ruimer kaal en ontdekte toen meerdere kleine ontstekingsplekjes. Ze ontsmette de boel, gaf hem een spuit corticosteroïden wat ook hielp tegen de jeuk (want zijn GPA speelde weer op) maar helaas ook diabetes kan veroorzaken, dus 🤞 dat dit niet gebeurd, kreeg een antibioticakuur voor een week mee, en ook het advies om een kraag om te doen zodat de wond snel zou genezen. Jon gaf geen kik toen hij daar roerloos de halve behandeltafel in beslag nam, zich zo plat en wijd mogelijk houdend. Hij was trouwens bijna een halve kilo afgevallen sinds vorig jaar, komt van de nieuwe voeding denk ik (Core).
Ze verwacht dat de wonden met twee dagen dicht zouden zijn met kraag om, zonder kraag zou het wel langer duren, dus kreeg Jon thuis de cone of shame om, dit liet hij redelijk gelaten toe. Fay liep toen hij net op de grond stond de keuken in en schrok zich een hoedje, haar staart werd zo dik als haar lijfje en ze schoot blazend naar Jon de hal in. Sherlock kwam vanuit de kamer op het geblaas af sluipend als een hyena aanlopen,
FF9A1A85-1C29-46C8-9314-2992B8256C98
en snuffelde na een eerste schrik van “WTF heb je nou om je nek hangen?” Jon voorzichtig af. Fay keek van een afstandje toe, haar staart nog steeds in opgeblazen vorm.
EBC60B8D-6FE2-4315-99D9-1B9071DF3412
En terwijl Jon nog als een standbeeld bleef staan kwam Sherlock naar me toe, hij had de EasyPill geroken aan Jon z’n bekje en die wilde hij ook wel. De kraag hoefde hij niet.
AC8CC02A-A152-4FE3-9BB5-22217A18388A
De rest van de dag hing Jon er wat lamlendig bij, beetje lopen van poef naar bank naar grond en weer terug naar de poef, maar die verrekte kraag kwam steeds met hem mee, wat een ellende. De kraag heb ik na het maken van deze foto even een tandje losser gezet en de flapjes in de sleufjes geduwd zodat het wat gladder zit.
4A06D50D-D00A-4440-A582-994CE3BB0DCE
Hij sliep vannacht op de kattenkamer met de deur dicht uiteraard, daar kon hij zich niet klem lopen, in tegenstelling tot de woonkamer. Ik moet er niet aan denken dat hij onder de kerstboom door zou lopen met die kraag om. Hij liet ons duidelijk weten het er niet mee eens te zijn, maar na een uurtje was het opeens stil. Hij had er zijn natje en droogje en de bak, een heerlijk matras om op te liggen, hij kwam niks te kort.
Heel blij dat hij vanmorgen weer naar beneden mocht, hij kreeg een lieve begroeting van Sherlock die gelijk naar buiten ging, en Fay stopte in haar loopje toen ze Jon zag, zette grote ogen en een dikke staart op en wilde eigenlijk ook naar buiten, maar dan moest ze langs Jon en dat durfde ze niet. Sherlock stond gelijk weer te miepen bij de deur, het regende en hij had honger, en Jon probeerde langs mij te komen om naar buiten te glippen, sorry jongen, gaan we niet doen. De voordeur heb ik maar op slot gelaten, want hij raakte de klink aan toen ik het alarm uit zette, oooh, hij kan er bij 🫣. Het gaat een lange dag worden voor Jon.

Kattenpraat

Jon ligt heel veel naast me op de poef, lekker binnen handbereik om aaitjes te krijgen, en Fay begint steeds vaker voorzichtig toenadering tot hem te zoeken. Ze wilt duidelijk gezellig tegen hem aan kunnen liggen zoals ze ook bij Sherlock doet. Maar eer het zover is moet ze blijkbaar eerst bewijzen dat ze hem respecteert door heel stil naast hem te zitten
E777C63D-69C9-41C0-B266-0516FBA60C37
Jon keek even op en legde zijn kopje weer neer, duidelijk moe van het spelen. Sherlock liep langs en ging op tafel liggen, Fay aarzelde geen seconde en ging er naast zitten. 
90701CCB-5930-4DDE-B792-DA62463D40ED
En terwijl ze Sherlock lekker waste klopt Jon de deken nog even op, Sherlock genoot van de aandacht en Jon spinde er op los. Nee, niets van te horen, ik dekte de microfoons af met mijn vinger.

pas toen Fay richting de staart van Sherlock ging werd deze een beetje onrustig, gezwiep met zijn staart als waarschuwing dat er grenzen zijn

Het wassen ging minutenlang door, tot Fay zichzelf ging wassen en Sherlock naar buiten wilde. Jammer van de regen, en hij rende in galop naar de overkapping naast het tuinhuisje, waar hij plaats nam op het bankje en lekker om zich heen zat te kijken. 
0CE67B78-16B8-4729-A5BD-A91AC796C0E9
Bijna twee volle dagen regen, een zegen voor de natuur, maar van de katten had het niet gehoeven, elke keer weer met hun pootjes onder de modder thuiskomen en het gevaar lopend dat het personeel het nodig leek te vinden ze af te drogen met een handdoek; de vernedering 😣
Ze raakten hun energie kwijt door alledrie binnen achter elkaar aan te rennen door het hele huis, op en onder de bank duikend, wandquilts lekker hard laten heen en weer laten schommelen, echt spelen op een leuke manier dus, gelukkig lieten ze de kerstboom met rust, ook al hoorde ik regelmatig ballen tegen de lichtjes tikken als ze er onderdoor renden. Ik zag voor het eerst Sherlock met Fay spelen zoals hij met Puk speelde, en ze deed lekker mee ipv blazend en diep beledigd weg te rennen, wat ze eerder altijd deed. Nu sprong ze ook met van die malle bokkensprongetjes naar Sherlock toe en er op, het ging zo snel dat ze al buiten het zicht waren verdwenen eer ik mijn mobieltje kon pakken om het te filmen. Helaas.

Eindelijk droog weer op woensdag, en ze waren heel veel buiten, hier zien Jon (zittend op het egelhuis) en Sherlock een gekke chick hoog in de boeren jasmijn zitten.
1241E24C-A602-44F1-8FC8-D3222C56772D
Beetje rommelig filmpje terwijl ik het beter in beeld wil krijgen

Ik bemerk bewondering en ook bezorgdheid bij de mannen op het egelhuis, en zodra Fay veilig is geland, rent Sherlock naar haar toe, ze sprintte snel weg.

We gingen gistermiddag even de stad in, het was zo lang geleden dat mijn lief bij Jamin was geweest, en met een tas vol lekkers gingen we daarna even bij de Hema wat drinken om uit te rusten. Voor de koffie moet je het niet doen, wat een slappe bocht is dat zeg 😕 het leek wel spoelwater van het apparaat. 

Ik vermoede dat er met het zetten iets mis was gegaan en liep ermee terug naar de koffiebar. “Nee, er is niets mis gegaan, hij is gewoon zo van sterkte”, sprak het meisje sip kijkend, “maar ik wil wel een verse voor u zetten”, bood ze vriendelijk aan. “Nee, dan is het niet sterker, helaas”, antwoordde ze, toen ik vroeg of het een verschil zou maken. En met een “Nee, laat maar, niks aan te doen dan”, bedankte ik haar vriendelijk, ze kon er immers ook niks aan doen, en ging weer bij mijn lief zitten. Ik had ook iets anders kunnen nemen, chocomelk of zo, maar ik wilde eigenlijk snel weer naar huis. Volgende keer zal ik een dubbele espresso nemen, als ze die hebben.
D33976C5-368B-4691-A269-0575137DBFB0
We zagen wat later onze jongste dochter aan het werk en na dikke knuffels en een kort praatje gingen we in de stromende regen nog even naar de viswinkel tegenover de Hema, waar we meer dan genoeg hebben gekocht voor op de steengrill en gourmetpannetje op de tweede kerstdag. En de dag er na. 

Manlief wees me op inktvisringen, er lagen nog een stuk of tien in een bakje, en toen ik tegen de jonge visboer zei dat we die ook namen, zei hij dat ze in de diepvries nog zakken vol hele tentakels hadden, tien euro voor een zak. Een achter hem langslopende oudere visboer zei dat ze twaalf euro kostte, en toen de jonge visboer op de weegschaal in de prijslijst keek, bleken ze iets van dertien euro te kosten. Prijsstijgingen gaan hier wel erg snel. Ik zei dus: “Doe maar een zak”, denkend dat er een tentakel in zou zitten. Komt hij terug van achteren met een zak waar iets van vijf tentakels in zitten, ik was te verbouwereerd om er iets van te zeggen, het kon gewoon in de diepvries bewaard worden. De kinderen kunnen maandag elk een tentakel mee naar huis nemen, mochten ze dit willen. Ik zal eens op internet kijken op hoeveel manieren je ze kan klaarmaken, ze zullen ook vast lekker zijn in de fish chowder.

We zitten na het eten (zuurkool van een Hello Fresh recept) aan de koffie, (ja, het smaakt manlief eindelijk weer helemaal goed 👍) en als Jon ziet dat mijn schoot leeg is komt hij er gelijk opzitten, en zo zit hij een tijdje -want relaxer kan het niet zolang de iPad op de armleuning ligt- als Fay besluit ook op mijn schoot te komen, maar bedenkt zich al als Jon haar streng aankijkt. Ze neemt genoegen met de poef aan de andere kant van mijn stoel.
E8534FE4-01D8-4CD7-A53D-0EB714D8A7B7
Het leven van een kat is niet makkelijk, ook omdat ze personeel nodig hebben om een deur of raam te openen. Wij hadden vroeger een kat die dat wel kon, hoewel als de klink omhoog of omlaag stond ze hier ook niks mee kon. Jon kan er alleen maar van dromen.
A3F844DE-BFB8-4F96-A945-80A74BDED1A9

Tadaaah

Vrijdagavond was het cadeautje voor Ellie af, hij lijkt zo op de foto scheef, maar dat komt omdat hij in het luchtledige hangt. Het is een ontwerp van Bronwyn Hayes, helaas is haar website uit de lucht sinds 2017, ze maakte zulke leuke redwork ontwerpen. De lusjes waren even een gepriegel omdat ik het briljante idee had ze aan een kant vast te naaien aan het quiltje en dan drukkertjes er op te naaien zodat je de lusjes evt ook door een dicht hangertje oid kan vastmaken.
B2A11E1F-8D59-4C3D-B2C3-C2BEF13CBC71
Deze foto kennen jullie van eergisteren, maar nu zit het afgeknipte stuk (van de foto) er aan
97A13A6C-16E9-4BF9-BC2F-F4B3D6C11758
Met het doorquilten heb ik om elk lettertje gequilt, geen hond die het ziet, maar hierdoor komt het borduurgaren wel mooi omhoog, kijk maar bij de O, e g en a  waar ik alleen maar aan de buitenkant heb gequilt.
D47D0082-4815-4C94-AA22-81CEDAEF3690
En met frictionpen had ik de omtrek getekend, zodat ik niet meer quiltte dan nodig was.
72E31435-8E8D-4E9A-9F1A-210F54AD8311
Op de achterkant schreef ik gistermiddag nog een paar woordjes, geen foto van gemaakt, even persen om te fixeren, inpakken en wegwezen.
De housewarming-/verjaardag-/kerstparty bij Ellie, Marjan en Erik was super georganiseerd, het huis was vol familie en vrienden, overal stonden (veel zelfgemaakte) hapjes, gezellige mensen om een praatje mee te maken, twee rond dribbelende schattige dreumesjes voor een hoog “aaaah” gehalte, en tegen de avond was er een lopend buffet met zalige broodjes pulled pork (zelf gemaakt). DH zag onverwachts nog oude bekende van de middelbare school, altijd leuk. We gingen weg voordat de avondfeestgangers kwamen, Ellie gaf ons een heerlijke punt vlaai mee voor thuis.
Uh, voor ons, niet voor de katten
CB91EF92-D4B3-4A6B-8BD7-E27F8AD2C7BC
En nagenietend van het feest waren we ook blij dat we met de beentjes omhoog zaten
7149C2A0-6230-4387-888E-CF4DB8B4C5E4
Ik was gesloopt na eerder die dag een sessie van ruim een uur bij de psychologe te hebben gehad, echt heftig. Meer zeg ik nu niet over, anders zit ik over een uur nog naar het scherm te staren.

Ik zag deze tekening (wie weet van welke tekenaar dit is, om hem/haar credits te kunnen geven) de witte jassen stellen de mensen in de gezondheidszorg voor, denk ik, of virologen, of de gewone burger. 
307C2195-363E-4216-9122-0621E3BDA80E
Om met een luchtige noot te vervolgen, ik hoorde geluid vanonder de kerstboom komen, het kon geen kerstman zijn, het bleek Fay die uit de schotel het water bestemd voor de boom drinkt. Gelukkig zit er geen voeding in het water

En toen ze klaar was zat ze naar Sherlock te kijken die zich uitgebreid zat te wassen
F847A85D-2CC1-4B2B-81FA-E6CA34466ABA
Er zijn nog geen ballen gesneuveld, ondanks alle pogingen van Fay, ze doet echt haar best, gelukkig blijven de katten van de (cluster)verlichtingsnoeren af.  Na het zien van deze foto heb ik de lampjes snel aangezet, staat wel zo feestelijk.
Vanmorgen uit het keukenraam zag ik dit moois
335D5503-DA34-40CB-B88D-9BD9A3E29D61
Toch even naar buiten om nog wat foto’s te maken, voordeel als je de tuin niet strak gemanicuurd hebt, het ziet er sprookjesachtig uit
12E054E7-A874-478A-806C-EE39013E1970
Ook de watersproeier die nog buiten staat
1D561123-E03A-4B3E-A63F-F9810D7ACF76
heeft een mooi mutsje op
6620B089-6451-41F6-A9BD-BE93117C3C4E
Ik ga nog een paar pennen breien, manlief heeft Brigitte Kaandorp aangezet (ANWB echtpaar 😂), en genieten van de foto’s die we krijgen van ons kleindochtertje, ze laat de zon schijnen met haar lach.
F6E70E9E-F084-4E55-A73E-E152452EA4D0

Bibberen

Foei wat koud is het, de katten gaan voor een snelle plas of frisse neus even naar buiten, maar zoeken daarna weer lekker een warm plekje op, en niks fijner dan knus tegen mekaar aan scharren
4A1E18B2-1213-4F5F-8615-7724891B2591
Ook ijzig koud was het ‘s middags op de maandagmarkt, ik moest er enkel zijn voor wat boordstofjes en drukkertjes, gelukkig stond de grote wagen van Pim er en liep ik na een geslaagde missie tevreden op weg naar de auto, toen ik de bloemist zijn waren hoorde aanprijzen, iets over vijf euro voor vijf bossen. Huh? Dat moest ik toch even nader onderzoeken.

Ik zag dames met dikke bossen in de armen langslopen, en bij zijn kraam stonden nog een paar klanten te wachten tot de bloemist meerdere bossen bloemen in een papier wikkelde.  Je kon niet kiezen welke bloemen je wilde hebben, voor €5,- kreeg ik een dik pak bloemen in de handen gedrukt. Het woog flink door en ik was blij de bos in de auto te kunnen leggen, en eenmaal thuis was ik wel even zoet met het in de vazen zetten, jemig wat een hoeveelheid!

Twee bossen lelies, drie bosjes freesias, een bosje anjers, een bosje asters en een bosje kangoeroepootje gingen in de grote vaas
B16BF971-1717-4085-A6C3-E7BEF883D13E
Drie bosjes rozen (iets van acht takjes per bosje) gingen in een kleine vaas
E5D9B06A-8F5B-474E-9EAA-0C51A1DD5D30
En de laatste vier bosjes anjers pasten in weer een andere vaas, samen met twee verdwaalde freesiatakjes, bij deze bos ontbrak me de puf en een paar takjes groen om er iets moois van te maken, veel zin in koffie.
75066473-24AA-4CBB-B70B-0DE7E51C824C
Dit is twee dagen later, de kamer ruikt naar een bloemenkraam, zo lekker
F25CC567-2219-4FC3-B92B-0E24CBBB6B0F
Jon kwam er bij staan, hij wilde ook op de foto
D562CC9F-A41C-45C3-940D-3BB567D36E1C
Gelukkig laten de katten de bloemen met rust, ze vinden het citroengras bij de tv kast veel lekkerder.

Op zoek naar witte kerstverlichting voor in onze boom want alleen bonte lampjes is wat kaal, zag ik dit kaartje hangen. Fijn te weten, ook al is dit adv de energieprijzen van september.
FA5243B0-255C-4271-886C-CA91DDB02C42
Ik heb ook nog een goede daad gedaan door dit niet te kopen voor de katten, kom op zeg, het moet toch niet gekker worden?
D5EB5090-B8FE-4FCE-9B2A-6F6C38FDE930
Na wat schuiven met de boom ging het nieuwe snoer er snel in, veel beter zo.
B9A85D7A-7AD7-445A-83C4-B848887E8B96
Met dit tempo hangen de ballen er nog wel voor de kerst in, of zullen we dit overlaten voor de visite? Op zich best een leuk idee, maar om nou al die tijd zonder ballen in de boom te zitten is ook wel saai. Dus hingen we hem vol, propvol, zoals we gewend zijn, al die herinneringen aan de ballen, wie hem had uitgezocht, waar hij was gekocht, van de meesten weten we het nog, zo leuk.
07C920AF-1B2F-4BE4-BC6D-73BE206864AC
En dat vinden de katten ook, er is nog geen bal gesneuveld maar dat zal niet lang duren als het aan Fay ligt. Het is dat ze afgeleid werd door een smikkelende Sherlock in de keuken, anders was het haar vast al gelukt.

Voor een vriendin ben ik een cadeautje aan het maken, het is bijna klaar, dankzij mijn assistent Sherlock die voordoet hoe ik mijn handen moet houden
A6165CDF-A3D6-44B9-8945-1345C8AA0516
en Jon houdt de tijd in de gaten: “Zou je niet eens stoppen, het is al donker”,
66EE5C71-B832-4415-8D65-875D01EE8E0B
Hier een actiefoto, mijn handen heb ik in zelfgefabriceerde “wantjes” van anti-slip gestoken, dit maakt het doorquilten minder belastend voor de handen, je hebt heel goed grip op de stof, en als je een draadje moet afknippen of zo, kan je een hand er makkelijk uitschuiven en blijft het wantje gewoon liggen. En ook is het ideaal om de haren van mijn lieftallige assistenten van de stof af te vegen. Na zaterdag laat ik zien wat het is geworden, het moet nog even geheim blijven. 🤭
1DA43DAA-4645-4EA8-81A8-BFA75C7554D2

Zoef

Snel een boom kopen voordat de mooiste al weg zijn, dacht ik donderdag, en reed naar de boer om het hoekje, en binnen een minuut na het uitstappen had ik hem al gevonden, de boom. Gelukkig zo vlot, want het begon te regenen. De boer kwam er gelijk aanlopen, knikte goedkeurend en ging aan de slag. Eerst werd de standaard die ik had meegenomen er onder geschroefd en toen kon de boom door de trechter om in het net te worden gehesen. Dit ging niet geheel zonder de nodige zuchten en kreunen, het was een brede boom, maar het ging net. En zoals ze in Brabant zeggen: “Net is ok ‘n meske.” 
B4923B63-D9A7-4DC8-A361-BE5D3D90A976
De boom rolde ik vanaf de oprit op een hondje de kamer in, hij was te zwaar en onhandig dik om te tillen of te slepen; hij drupte flink na en ik had hem even op een handdoek gezet om glijpartijen te voorkomen. Daar de boom erg breed is leek het me het handigst om de piek er op te zetten alvorens het netje te verwijderen. Niks meer aan doen, Jon was het er mee eens, zo kon hij er makkelijk langs lopen.
2F6764DF-48E4-445B-BF0F-F56C9291803C
Naaah, toch maar niet. Na een dag uitzakken en flink in de weg te hebben gestaan was hij op zijn breedst, onze tegels zijn 40×40 cm, dus nu even nadenken waar we deze 160 cm brede kamerplant kwijt kunnen. Jon kroop snel in het mandje naast de kast, eenmaal opgerold valt hij niet op.
7C95482A-D4D2-4D09-824E-BB5BF41900A1
De tv schoof ik dwars voor het raam, alle planten gingen naar de andere kant van de kamer en zo kon ik hem zonder moeite uit de loop schuin voor de tv zetten. De handdoek mag er onder blijven, dat maakte het schuiven wel zo makkelijk; om de lichtjes er in te draperen had ik de boom een beetje van de kant getrokken en het terug schuiven deed ik door met een bezem tegen de schaal te duwen, dat werkte goed 👍 
25A2EB53-CA79-439E-8291-49B173AB4F09
Beetje jammer dat ik nu geen zicht meer heb op de toren van het kattenkasteel, tenzij ze rechtop zitten; je ziet nog net de puntjes van Sherlock z’n oren boven de tv uitsteken tijdens de vogel telling.
8480B57B-7D51-4AEF-8970-30B86D867526
Vrijdag kwam Sherlock puitnat naar binnen gerend, hij was zeker weer in een vijver of sloot gevallen, en ik droogde hem onder protest af; hij stonk gelukkig niet naar brak water en ging zich midden in de kamer wassen. Fay hielp mee met wassen en Jon bekeek het van een afstandje, voor het geval hij ook aan het werk gezet werd door Fay.
D1F25619-9A7F-430D-A78D-43358D33A884
Zaterdag was ik in de naaikamer bezig, denk nou niet dat ik er hele dagen in zat, nee, gewoon elke dag een uurtje of zo wat aanrommelen, lostornen wat vrijdagmiddag mis was gegaan, en weer verder naaien. Met de lamp aan voor wat zon in de donkere dagen, Jon voelde zich ook een beetje down nu de psychologe de afspraak van zaterdagmorgen had gecanceld vanwege keelontsteking (staat nu voor as zaterdag). Even wat energie opsucken.
FC008D77-257C-48C8-8830-A1221B051552
Gelukkig kwam het wijde bloesje op tijd klaar voor de volgende dag, want
2AB0AE21-8E17-4AE1-8833-998A18510076
zondag gingen we weer op knuffelbezoek, zo lief. De kerstboom stond er al in volle glorie te schitteren, Tim had de verlichting net vervangen; hun kat  had de avond tevoren het snoer doorgebeten,  gelukkig lukte het verwisselen hem zonder de boom te moeten aftuigen. De dader sprong na het doorbijten snel weg, ze zal wel een stroomstootje hebben gevoeld en hopelijk heeft ze er van geleerd. 
D44B4CC4-18A0-4123-8591-E0E7FDC2AB69
Ik had gelijk de aandacht van deze twee boeven toen ik mijn tas van tafel pakte, ze hoorden het mini snoepjespotje al rammelen; hier zitten gewoon kattenbrokjes in van onze mannen, en ze zijn er gek op.
4CDAFEDC-FA48-44B1-9995-782DBB223A6E
Mijn vest schiet al op, vanaf de oksel naar onderen meet het nu 40 cm, ik maak de bol op en kijk wel of die lengte me dan bevalt, ik heb nog drie bollen, dus kan hem zo lang maken als ik wil. Als je goed kijkt zie je dat de nieuwe bol gestart halverwege de onderkant van een ander verfbad is dan waar de top is gebreid, je ziet het ook als je niet goed kijkt, de kleuren zijn niet alleen anders qua verlooplengte, maar ook van dikte varieert deze van heel erg dun tot even dik als de vorige bollen. En er zit geregeld een stukje lichte kleur tussen de donkere kleur, dit had ik niet verwacht, maar op zich staat het niet verkeerd en laat het me niet ontmoedigen om het af te maken. 
0896D9C0-35A3-4662-BBAF-834C95C10002
Ik heb voor beide mouwen nog wel genoeg van de eerste bollen over om in ieder geval tot de ellebogen te breien, geen idee eigenlijk hoe ver ik ga komen, misschien red ik het wel helemaal voor beide mouwen; ik heb voor de zekerheid de gehaakte kol van de vorig jaar uitgehaald (nooit gedragen, want mijn oorbellen bleven er steeds in vast zitten).
62E97347-7821-43FC-A81F-7BCDC5D6DB27
Even bijkomen van de dag, gezellig samen een filmpje bekijken van een tuinman in Tasmanië, af en toe wijst Fay iets aan op het scherm, en ze is ook al een keer achter de iPad gaan kijken, want ze hoorde vogeltjes maar kon ze nergens ontdekken. 
34B5DF86-B4F6-423A-AC84-1C6EA3D52F0E